Suzan Sabancı
Suzan Sabancı'nın Fotoğrafı

Suzan Sabancı - Profesyonel Yaşam - Akbank

Akbank, Türkiye çapında 1000’e yakın şubesi ve 16.500’ün üstünde çalışandan oluşan güçlü ve geniş dağıtım ağıyla sürekli gelişmekte olan Türk bankacılık sektöründe liderdir. Güçlü sermaye tabanı, istikrarlı mevduat yapısı, düşük maliyetli finansman sağlama kabiliyeti ve sağlıklı kredi büyümesi sayesinde Avrupa'nın en karlı finansal hizmet kurumları arasında yer alan Akbank'ın iştirakleri arasında Ak Yatırım, Ak Portföy ve Ak Finansal Kiralama, Akbank AG ve Akbank (Dubai) Limited bulunmaktadır.

Bir ülkenin aydınlanmasının pek çok alanda farklı bakış açıları kazanmasına bağlı olduğunu düşünen Akbank, kültür-sanat, eğitim ve yenilikçilik alanlarında gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk projeleriyle, ülkemizin ilerlemesi yönünde çok önemli katkılarda bulunmaktadır.

2009 yılı Nisan ayında, Suzan Sabancı'in girişimiyle küresel ve yerel ekonomik gelişmeler ve bunların Akbank için stratejik çıkarımlarını tartışarak değerlendirmelerde bulunmak üzere Akbank Uluslararası Danışma Kurulu kurulmuştur.

Akbank hakkında daha fazla bilgi için: http://www.akbank.com

http://www.akbank.com/yatirimci-iliskileri/kurumsal-yonetim/uluslararasi-danisma-kurulu.aspx